info

Několik rozepsaných článků + možnost převzetí blogu

10. ledna 2012 v 15:11 | forusrakos
Takže začnu tradičně, protože tohle není první pauza. Určitě jste si všimli, že už tady docela dlouho nic nepřibylo. Je to hlavně z toho důvodu, že mě psaní zase omrzelo a začal jsem se víc věnovat jiným činnostem, ale o tom tenhle článek není. Jen jsem chtěl říct, že nedávno jsem se zkusil přihlásit a našel jsem pár rozepsaných článků. Přišla mi škoda je nechat jen tak ležet v administraci, a tak jsem se rozhodl, že je dopíšu a zvěřejním. Možná napíšu i nějaké nové články, ale o tom pochybuju. Další věc, kterou jsem chtěl sdělit je, že nechci blog nechat neaktivní a byl bych rád, kdyby to tu po mně někdo převzal a pokračoval v tom, co jsem začal. Takže pokud by náhodou někdo měl zájem převzít po mně celou stránku, tak ať mně kontaktuje na e-mailu forusrakos.74@seznam.cz nebo napíše rovnou do komentářů, taky bychom se nějak domluvili. :)

Vkládání článků

16. září 2011 v 21:24 | forusrakos
Jistě jste si všimli, že během týdne téměř nepřidávám články a když něco splácám, tak je to o víkendu. Je to způsobeno tím, že nemám moc času (kvůli škole, rodinným záležitostem, jiným zájmům atd.) a když už si nějakou volnou chvilku najdu, tak třeba nemám náladu něco psát. Mám ale docela slušnou zásobu rozepsaných článků, které ještě nemají svou finální podobu. Takže jsem se rozhodl, že během víkendu napíšu několik článků a budu je postupně během týdne zveřejňovat tak, že nastaví datum zveřejnění, abych sem během týdne vůbec nemusel chodit. Nemusíte se bát, že bych nečetl Vaše články, to všechno zvládnu přečíst a případně okomentovat taky během víkendu. Doufám, že Vám tento systém nevadí :)

A abych nepsal pořád jenom takové ty administrativní věci, tak nekonec alespoň napíšu, na které články se na mém blogu již brzy můžete těšit. Takže z popisků vyhynulých zvířat si brzy budete moct přečíst rody Carnotaurus, Cryolophosaurus, Elasmosaurus nebo třeba Epidexypteryx. Ze současných zvířat budou zatím jenom savci a ptáci - jezevec lesní, mravoncojed žíhaný, mara stepní, brkoslav severní nebo štítonos bílý. Do nové rubriky o pravěku, o které jsem informaval nedávno, chystám záhadu jednoho mořského plaza a do rubrice o přírodě články o zajímavých přírodních lokalitách (např. mlžný les, na jehož jméno si teď nemůžu vzpomenout :D). Rád bych také udělal seriál o papoušcích, na který bych měl pár zajímavých materiálů, ale to až tak koncem tohoto nebo začátkem příštího roku. A na konec bych chtěl ještě upozornit, že stále můžete psát své tipy na 10 nejpodivuhodnějších ostrovů s endemity.

Nové rubriky + prosba

10. září 2011 v 21:58 | forusrakos
Nakonec jsem se přeci jenom rozhodl rozšířit repertoár blogu, aby tu pořád nebyly jen jednotvárné popisky. Založím tři nové rubriky, z nichž první dvě budou takové klasické a ta poslední bude docela speciální. První rubrikou bude "Záhadný pravěk" (název možná ještě pozměním). Do této rubriky budu přidávat různé zajímavosti z dob dávno minulých, které mě zaujmou. Druhá rubrika nejspíš dostane název "Úžasná příroda" a ta bude obdobná, akorát s tím rozdílem, že bude o současné přírodě a zvířatech. Do těchto dvou rubrik snad začnu přispívat už příští týden. Nakonec jsem si nechal rubriku, do které bych chtěl psát jen jednou do měsíce a asi to bude vždy vůbec poslední článek v měsíci. Rubrika dostane název "10 NEJ" a budu do ní dělat desetimístné žebříčky se vším, co se přírody nebo pravěku týče. Jako první článek se na konci září můžete těšit na "10 nejpodivuhodnějších ostrovů s endemity" (jako menší omluvu za nedokončený seriál "Unikátní fauna...", do kterého jsem napsal jen dva články). A teď už přejdu k té prosbě. Prosím všechny čtenáře tohoto blogu, aby do komentářů napsali někteřé své oblíbené ostrovy, kde se dají najít endemiti, případně i nějakého konkrétního endemita nebo cokoli, co se toho ostrova (nebo i ostrovů) týče. Mohou být klidně i méně známé. Spoléhám na Vás, protože sám bych všech 10 míst asi dohromady nedal. Za Vaše tipy předem děkuji! :)

Průběžné info a otázka

23. srpna 2011 v 22:38 | forusrakos
Změny v designu a menu jsem udělal rychleji než jsem čekal a tak jsem se rozhodl, že můžu znovu odstartovat blog již dnes. Již tento večer se tu objeví první popis, ale ještě si rozmyslím který to bude, protože jich mám vypracovaných více. Původně jsem si představoval design trochu jinak, ale i tak jsem s finální verzí decela spokojený. Jak se nová tvář blogu líbí vám? :)

Beru zpět...

23. srpna 2011 v 15:15 | forusrakos
Takže jen v krátkosti Vám řeknu, jak jsem se rozhodl vrátit k psaní na blog.

I když mi připadalo psaní blogu zbytečné, tak jsem k němu rozhodl vrátit, protože jsem zjistil, že nějakou podobnou aktivitu potřebuji. Nevrátím se ale v úplně stejném stylu, v jakém jste mě znali. Ze svého blogu totiž udělám encyklopedii prehistorických i současných zvířat, takže sem budu přidávat pouze popisy a nic jiného. Starší články mazat nebudu, ale nacpu je do jedné rubriky. Možná že časem nebudu vytvářet jen encyklopedii, ale budu psát i další články, to si ještě promyslím. Rozhodně ode mě nečekejte takovou aktivitu, jako byla dřív.

Doufám, že svůj blog úspěšně obnovím a bude mít alespoň takový úspěch jako měl dříve. Také doufám, že zpět naberu návštěvnost, která přece jenom za půl roku neaktivity spadla na 70-80 lidí denně.

Následující dny budu upravovat design a menu, takže se neděste, pokud zabrousíte na můj blog a ten bude v dezolátním stavu. :D Až budu s designem spokojený začnu přidávat články.
 
 

Reklama